Розраховуємо обсяг пелет для обігріву будинку площею 100 м2
Якщо ви є власником житлового чи комерційного приміщення площею 100 кв.м, для розрахунку приблизної витрати паливних гранул будуть потрібні наступні дані:
- показник теплового навантаження на систему опалення, який вимірюється в кВт;
- коефіцієнт корисної дії (ККД) обігрівальної системи, що використовує в якості енергії пелети;
- величина теплоти згоряння теплоносія.
На замітку. Для визначення фінансових витрат на опалення в холодний період вам буде потрібно вартість за тонну пелет. Відзначимо, що в різних регіонах вона може відрізнятися.
Найскладніше в цій формулі - встановити реальну теплове навантаження на систему опалення. Цей показник вимагає проведення професійних технічних розрахунків, що враховують не тільки площа приміщення, але і використовувані в процесі зведення матеріали. Крім цього, буде потрібно інформація про наявність утеплення, показниках вологості, територіальному знаходженні приміщення відносно сторін світу і кількості дверних і віконних прорізів.
Ми не будемо вдаватися до послуг професійних інженерів і розрахуємо приблизний витрата пелет. Скористаємося способом визначення, що враховує питоме споживання теплової енергії на один кв.м. для будинку площею 100 м2. Припустимо, що в приміщенні висота стель не перевищує 2,8 м - в цьому випадку вважається, що теплове навантаження складає 10 кВт.
Наступний крок - визначення ККД пеллетного котла. Дізнатися значення не проблема - достатньо вивчити інформацію, зазначену в техпаспорті опалювального агрегату. У лідерів виробництва, таких як Buderus або Viessmann, показник досягає 85%. Більш бюджетні моделі характеризуються значеннями ККД 80% і нижче. Ми візьмемо середній показник - 80%.
Тепер визначимо теплоту згоряння гранульованого теплоносія, виходячи з розрахункових показників. Значення варіюється в діапазоні від 4,9 до 5,2 кВт / кг і залежить від характеристик використовуваного для виробництва пелети сировини. Для наших розрахунків візьмемо середній показник, що дорівнює 5 кВт / кг.
Розрахунок теоретичних витрат паливних пелет
Отримати приблизне значення необхідного обсягу пеллет для щомісячного обігріву будинку площею 100 м2 можна шляхом виконання покрокових дій:
- Визначимо скільки енергії, отриманої від спалювання 1 кг палива, витрачається на нагрів. Для цього помножимо середній показник теплоти спалювання пелет на ККД агрегату і розділимо отримане значення на 100:
5 × 80 / 100 = 4 кВт/кг
- Тепер розрахуємо, скільки пелет потрібно спалити в котлі з ККД 80% для того, щоб отримати не менше 1 кВт тепла. Ось формула:
1/4 = 0, 25 кг.
- Протягом опалювального сезону погода, як і температурні значення, періодично змінюються. При використанні показника питомого споживання теплової енергії в розмірі 10 кВт на 100 м2 передбачається, що на вулиці стоять самі морозні дні. Якщо говорити про повну загальну середню сезонному значенні, швидше за все ця цифра складе не більше 5 кВт на годину. Розрахуємо показник, що витрачаються на добу:
5 × 24 = 120 кВт
Якщо говорити про місяць: 120 × 30 = 3600 кВт.
- Наступна дія - визначення кількості пелетів в кг, необхідне для обігріву приміщення площею 100 квадратних метрів протягом місяця. Для цього показник витрати теплоносія множимо на отримане вище значення, що характеризує кількість енергії:
3600 × 0,25 = 900 кг
Таким чином, для обігріву житлового будинку або комерційного приміщення загальною площею 100 м2 буде потрібно 900 кілограмів пеллет. Якщо врахувати, що середня тривалість опалювального сезону в Україні становить 6 місяців, можна розрахувати орієнтовні витрати на весь період: 900 × 6 = 5 400 кг пеллет або 5,4 тонн палива.
Наскільки точний розрахунок?
Відразу хотілося б відзначити, що отримана в результаті наших обчислень цифра носить більше теоретичний характер. Так, згідно з простих арифметичних дій на обігрів будинку площею 100 м2 вам буде потрібно приблизно 30 кг паливних гранул на добу. Але реальні показники можуть відрізнятися від цих цифр як в меншу, так і в більшу сторону. Все тому, що є багато факторів, що впливають на фактичні витрати пелетних гранул. З практики на приміщення квадратурою 100 м2 йде від 15 до 60 кг палива щодня.
Якщо ви хочете зробити реальний розрахунок споживання, варто максимально точно визначити потребу приміщення в обігріві. І ще - враховуйте при цьому такі параметри як характеристики пелет, клімат в регіоні і показник ефективності роботи самого теплогенератора.
Порада. Плануючи покупку пеллетного котла, рекомендуємо ознайомитися з відгуками реальних користувачів в інтернеті. Вивчіть інформацію від людей, які вже використовують даний вид опалювального обладнання, та оцініть об'єктивні думки.
Фактори, що впливають на витрату палет
Є кілька параметрів, що визначають фактичне споживання пеллет. До них відносять:
- регіон знаходження приміщення і клімат в ньому;
- показники температури;
- потенційні втрати тепла в будинку;
- рівень вологості;
- якість пелет;
- розташування приміщення щодо сторін світла;
- частота провітрювань приміщення.
- потужність теплогенератора.
Найкращий спосіб дізнатися кількість пелет, необхідних для опалення житлового будинку - особиста практика. Приймайте до уваги формули теоретичного розрахунку, враховуйте супутні фактори і знаходите свою ідеальну формулу для підтримки комфортних температур.
Переваги пелетних котлів очевидні - вони допомагають зберегти тепло і позбавляють власників будинків від необхідності регулярно розпалювати паливо. За наведеною вище формулою ви можете розрахувати кількість гранул, необхідних для обігріву. Але при цьому враховуйте, що реальні цифри можуть змінитися. І головне правило - не економте на якості пелет, адже дешеві енергоносії можуть містити домішки, а значить - знижувати ефективність спалювання палива. В цьому випадку спроба зберегти кошти обернеться зайвими фінансовими витратами. Вибирайте правильні способи опалення та надійні компанії!