Пелети користуються популярністю в багатьох європейських країнах. Це хороша альтернатива дров або газу в тому випадку, якщо житловий будинок обладнаний автономним опаленням. Але деякі жителі України до сих пір з недовірою ставляться до нового способу обігріву приміщення, помилково вважаючи, що він не зовсім економічний. Спробуємо розібратися в цих питаннях і відповісти на питання - скільки буде коштувати обігрів житлових будинків пелетами і яка кількість теплоносія в цьому випадку буде потрібно.


Як розрахувати необхідну кількість пелет для опалення


Почнемо з простого пояснення читачеві про те, що являють собою пелети. Це спеціальні паливні гранули, вироблені з рослинної сировини. Є два варіанти комплектації - пелети фасують в мішки або реалізують розсипом, тому їх одиницею виміру є кілограм.

Якщо автономне опалення справно працює протягом кількох років, проблем з підрахунком альтернативних гранул у споживача не повинно виникнути. Пояснення просте - ви точно знаєте, скільки теплоносія використовується для обігріву будинку в холодний період. Як показує практика, при переході на нову опалювальну систему досить просто порівняти наявні показники. Вся справа в тому, що спалювання 1 тонни пеллет дорівнює кількості енергії, яка утворюється від спалювання:

 • 5 м3 дров;
 • 500 кубів газу;
 • 500 л дизельного палива;
 • 700 л мазуту.

Розглянемо на простому прикладі. Якщо раніше для опалення будинку протягом зимового сезону котел витрачав 30 м3 дров, пелет потрібно в розмірі 6 тонн. Підставляйте попередні показники і отримуйте актуальні обсяги, необхідні для підтримки комфортного мікроклімату.

Але перед цим ми описали ідеальну історію. У тих ситуаціях, коли приміщення обігріваються від централізованої системи, і точних значень споживання немає, варто звернутися до усередненими показниками. В цьому випадку абсолютну величину вирахувати складно, на допомогу приходить така формула розрахунку:

Q1 = (S/10*0,7)*24

 • Q1 - споживання тепла приміщенням протягом доби в кВтг;
 • S - загальна площа житлового приміщення в квадратних метрах;
 • / 10 - усереднена потреба на 10 кв метрів становить 1кВтч при сильних заморозках;
 • 24 - показник, що дорівнює кількості годин у добі;
 • 0,7 - показник, що визначає зменшену потребу в теплі через помірних заморозків;
 • Питома теплота згоряння - показник, який можна уточнити у виробника. Значення залежить від типу використовуваних для обігріву пелет.
Асортимент продукції GI PELLETS
Пелети A1 в мішках 15 кг від GI-Pellets

120 грн

Вага: 15 кг

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 6-8 мм

Зольність: 0,7%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: А1 

Замовити
Пелети А1 в Біг-бегах від GI-Pellets

6500 грн

Вага: 1,25-1,5 тонн

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 6-8 мм

Зольність: 0,7%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: А1 

Замовити
Пелети А1 [1 тонна] на палетах від GI-Pellets

6500 грн

Вага: 67 пакетів по 15 кг = 1 005 кг

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 6-8 мм

Зольність: 0,7%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: А1 

Замовити
Пелети Преміум в пакеті по 15 кг від GI-Pellets

150 грн

Вага: 15 кг

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 8 мм

Зольність: менше ніж 0,5%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: Преміум

Замовити
Пелети Преміум на піддоні від GI-Pellets

7000 грн

Вага: 67 пакетів по 15 кг = 1 005 кг

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 8 мм

Зольність: менше ніж 0,5%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: Преміум

Замовити
Тріска опалювальна 1 м куб від GI-Pellets

300 грн

Вага: 1 м куб

Вихідний матеріал: Сосна

Фракція: 10-50 мм

Вологість 35%

Замовити
Отримати консультацію

Ми з радістю відповімо на всі ваші запитання

Розраховуємо обсяг пелет для обігріву будинку площею 100 м2


Якщо ви є власником житлового чи комерційного приміщення площею 100 кв.м, для розрахунку приблизної витрати паливних гранул будуть потрібні наступні дані:

 • показник теплового навантаження на систему опалення, який вимірюється в кВт;
 • коефіцієнт корисної дії (ККД) обігрівальної системи, що використовує в якості енергії пелети;
 • величина теплоти згоряння теплоносія.

На замітку. Для визначення фінансових витрат на опалення в холодний період вам буде потрібно вартість за тонну пелет. Відзначимо, що в різних регіонах вона може відрізнятися.

Найскладніше в цій формулі - встановити реальну теплове навантаження на систему опалення. Цей показник вимагає проведення професійних технічних розрахунків, що враховують не тільки площа приміщення, але і використовувані в процесі зведення матеріали. Крім цього, буде потрібно інформація про наявність утеплення, показниках вологості, територіальному знаходженні приміщення відносно сторін світу і кількості дверних і віконних прорізів.

Ми не будемо вдаватися до послуг професійних інженерів і розрахуємо приблизний витрата пелет. Скористаємося способом визначення, що враховує питоме споживання теплової енергії на один кв.м. для будинку площею 100 м2. Припустимо, що в приміщенні висота стель не перевищує 2,8 м - в цьому випадку вважається, що теплове навантаження складає 10 кВт.

Наступний крок - визначення ККД пеллетного котла. Дізнатися значення не проблема - достатньо вивчити інформацію, зазначену в техпаспорті опалювального агрегату. У лідерів виробництва, таких як Buderus або Viessmann, показник досягає 85%. Більш бюджетні моделі характеризуються значеннями ККД 80% і нижче. Ми візьмемо середній показник - 80%.

Тепер визначимо теплоту згоряння гранульованого теплоносія, виходячи з розрахункових показників. Значення варіюється в діапазоні від 4,9 до 5,2 кВт / кг і залежить від характеристик використовуваного для виробництва пелети сировини. Для наших розрахунків візьмемо середній показник, що дорівнює 5 кВт / кг.


Розрахунок теоретичних витрат паливних пелет


Отримати приблизне значення необхідного обсягу пеллет для щомісячного обігріву будинку площею 100 м2 можна шляхом виконання покрокових дій:

 • Визначимо скільки енергії, отриманої від спалювання 1 кг палива, витрачається на нагрів. Для цього помножимо середній показник теплоти спалювання пелет на ККД агрегату і розділимо отримане значення на 100:

5 × 80 / 100 = 4 кВт/кг

 • Тепер розрахуємо, скільки пелет потрібно спалити в котлі з ККД 80% для того, щоб отримати не менше 1 кВт тепла. Ось формула:

1/4 = 0, 25 кг.

 • Протягом опалювального сезону погода, як і температурні значення, періодично змінюються. При використанні показника питомого споживання теплової енергії в розмірі 10 кВт на 100 м2 передбачається, що на вулиці стоять самі морозні дні. Якщо говорити про повну загальну середню сезонному значенні, швидше за все ця цифра складе не більше 5 кВт на годину. Розрахуємо показник, що витрачаються на добу:

5 × 24 = 120 кВт

Якщо говорити про місяць: 120 × 30 = 3600 кВт.

 • Наступна дія - визначення кількості пелетів в кг, необхідне для обігріву приміщення площею 100 квадратних метрів протягом місяця. Для цього показник витрати теплоносія множимо на отримане вище значення, що характеризує кількість енергії:

3600 × 0,25 = 900 кг

Таким чином, для обігріву житлового будинку або комерційного приміщення загальною площею 100 м2 буде потрібно 900 кілограмів пеллет. Якщо врахувати, що середня тривалість опалювального сезону в Україні становить 6 місяців, можна розрахувати орієнтовні витрати на весь період: 900 × 6 = 5 400 кг пеллет або 5,4 тонн палива.

Наскільки точний розрахунок?

Відразу хотілося б відзначити, що отримана в результаті наших обчислень цифра носить більше теоретичний характер. Так, згідно з простих арифметичних дій на обігрів будинку площею 100 м2 вам буде потрібно приблизно 30 кг паливних гранул на добу. Але реальні показники можуть відрізнятися від цих цифр як в меншу, так і в більшу сторону. Все тому, що є багато факторів, що впливають на фактичні витрати пелетних гранул. З практики на приміщення квадратурою 100 м2 йде від 15 до 60 кг палива щодня.

Якщо ви хочете зробити реальний розрахунок споживання, варто максимально точно визначити потребу приміщення в обігріві. І ще - враховуйте при цьому такі параметри як характеристики пелет, клімат в регіоні і показник ефективності роботи самого теплогенератора.

Порада. Плануючи покупку пеллетного котла, рекомендуємо ознайомитися з відгуками реальних користувачів в інтернеті. Вивчіть інформацію від людей, які вже використовують даний вид опалювального обладнання, та оцініть об'єктивні думки.


Фактори, що впливають на витрату палет


Є кілька параметрів, що визначають фактичне споживання пеллет. До них відносять:

 • регіон знаходження приміщення і клімат в ньому;
 • показники температури;
 • потенційні втрати тепла в будинку;
 • рівень вологості;
 • якість пелет;
 • розташування приміщення щодо сторін світла;
 • частота провітрювань приміщення.
 • потужність теплогенератора.

Найкращий спосіб дізнатися кількість пелет, необхідних для опалення житлового будинку - особиста практика. Приймайте до уваги формули теоретичного розрахунку, враховуйте супутні фактори і знаходите свою ідеальну формулу для підтримки комфортних температур.

Переваги пелетних котлів очевидні - вони допомагають зберегти тепло і позбавляють власників будинків від необхідності регулярно розпалювати паливо. За наведеною вище формулою ви можете розрахувати кількість гранул, необхідних для обігріву. Але при цьому враховуйте, що реальні цифри можуть змінитися. І головне правило - не економте на якості пелет, адже дешеві енергоносії можуть містити домішки, а значить - знижувати ефективність спалювання палива. В цьому випадку спроба зберегти кошти обернеться зайвими фінансовими витратами. Вибирайте правильні способи опалення та надійні компанії!

Спецпропозиція

Знижки при замовленні пелет обсягом від 10 тонн:

 • 2950 грн за тонну при фасуванні в пакеттах по 15 кг
 • 2750 грн за тонну при фасуванні в бегах

 

 

Оформити замовлення