Пелети користуються популярністю в багатьох європейських країнах. Це хороша альтернатива дров або газу в тому випадку, якщо житловий будинок обладнаний автономним опаленням. Але деякі жителі України до сих пір з недовірою ставляться до нового способу обігріву приміщення, помилково вважаючи, що він не зовсім економічний. Спробуємо розібратися в цих питаннях і відповісти на питання - скільки буде коштувати обігрів житлових будинків пелетами і яка кількість теплоносія в цьому випадку буде потрібно.


Як розрахувати необхідну кількість пелет для опалення


Почнемо з простого пояснення читачеві про те, що являють собою пелети. Це спеціальні паливні гранули, вироблені з рослинної сировини. Є два варіанти комплектації - пелети фасують в мішки або реалізують розсипом, тому їх одиницею виміру є кілограм.

Якщо автономне опалення справно працює протягом кількох років, проблем з підрахунком альтернативних гранул у споживача не повинно виникнути. Пояснення просте - ви точно знаєте, скільки теплоносія використовується для обігріву будинку в холодний період. Як показує практика, при переході на нову опалювальну систему досить просто порівняти наявні показники. Вся справа в тому, що спалювання 1 тонни пеллет дорівнює кількості енергії, яка утворюється від спалювання:

 • 5 м3 дров;
 • 500 кубів газу;
 • 500 л дизельного палива;
 • 700 л мазуту.

Розглянемо на простому прикладі. Якщо раніше для опалення будинку протягом зимового сезону котел витрачав 30 м3 дров, пелет потрібно в розмірі 6 тонн. Підставляйте попередні показники і отримуйте актуальні обсяги, необхідні для підтримки комфортного мікроклімату.

Але перед цим ми описали ідеальну історію. У тих ситуаціях, коли приміщення обігріваються від централізованої системи, і точних значень споживання немає, варто звернутися до усередненими показниками. В цьому випадку абсолютну величину вирахувати складно, на допомогу приходить така формула розрахунку:

Q1 = (S/10*0,7)*24

 • Q1 - споживання тепла приміщенням протягом доби в кВтг;
 • S - загальна площа житлового приміщення в квадратних метрах;
 • / 10 - усереднена потреба на 10 кв метрів становить 1кВтч при сильних заморозках;
 • 24 - показник, що дорівнює кількості годин у добі;
 • 0,7 - показник, що визначає зменшену потребу в теплі через помірних заморозків;
 • Питома теплота згоряння - показник, який можна уточнити у виробника. Значення залежить від типу використовуваних для обігріву пелет.
Асортимент продукції GI PELLETS
Пелети A1 в мішках 15 кг від GI-Pellets

210 грн

Вага: 15 кг

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 6-8 мм

Зольність: 0,7%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: А1 

Замовити
Пелети А1 в Біг-бегах від GI-Pellets

7500 грн

Вага: 1,25-1,5 тонн

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 6-8 мм

Зольність: 0,7%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: А1 

Замовити
Пелети А1 [1 тонна] на палетах від GI-Pellets

8000 грн

Вага: 67 пакетів по 15 кг = 1 005 кг

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 6-8 мм

Зольність: 0,7%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: А1 

Замовити
Пелети Преміум в пакеті по 15 кг від GI-Pellets

255 грн

Вага: 15 кг

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 8 мм

Зольність: менше ніж 0,5%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: Преміум

Замовити
Пелети Преміум на піддоні від GI-Pellets

10000 грн

Вага: 67 пакетів по 15 кг = 1 005 кг

Вихідний матеріал: Сосна

Діаметр: 8 мм

Зольність: менше ніж 0,5%

Вологість: до 8%

Щільність: 1,16 г / см куб

Теплота згоряння: 4,6-4,9 Гкал / т

Стандарт: Преміум

Замовити
Тріска опалювальна 1 м куб від GI-Pellets

700 грн

Вага: 1 м куб

Вихідний матеріал: Сосна

Фракція: 10-50 мм

Вологість 35%

 

 

 

 

Замовити
Отримати консультацію

Ми з радістю відповімо на всі ваші запитання

Розраховуємо обсяг пелет для обігріву будинку площею 100 м2


Якщо ви є власником житлового чи комерційного приміщення площею 100 кв.м, для розрахунку приблизної витрати паливних гранул будуть потрібні наступні дані:

 • показник теплового навантаження на систему опалення, який вимірюється в кВт;
 • коефіцієнт корисної дії (ККД) обігрівальної системи, що використовує в якості енергії пелети;
 • величина теплоти згоряння теплоносія.

На замітку. Для визначення фінансових витрат на опалення в холодний період вам буде потрібно вартість за тонну пелет. Відзначимо, що в різних регіонах вона може відрізнятися.

Найскладніше в цій формулі - встановити реальну теплове навантаження на систему опалення. Цей показник вимагає проведення професійних технічних розрахунків, що враховують не тільки площа приміщення, але і використовувані в процесі зведення матеріали. Крім цього, буде потрібно інформація про наявність утеплення, показниках вологості, територіальному знаходженні приміщення відносно сторін світу і кількості дверних і віконних прорізів.

Ми не будемо вдаватися до послуг професійних інженерів і розрахуємо приблизний витрата пелет. Скористаємося способом визначення, що враховує питоме споживання теплової енергії на один кв.м. для будинку площею 100 м2. Припустимо, що в приміщенні висота стель не перевищує 2,8 м - в цьому випадку вважається, що теплове навантаження складає 10 кВт.

Наступний крок - визначення ККД пеллетного котла. Дізнатися значення не проблема - достатньо вивчити інформацію, зазначену в техпаспорті опалювального агрегату. У лідерів виробництва, таких як Buderus або Viessmann, показник досягає 85%. Більш бюджетні моделі характеризуються значеннями ККД 80% і нижче. Ми візьмемо середній показник - 80%.

Тепер визначимо теплоту згоряння гранульованого теплоносія, виходячи з розрахункових показників. Значення варіюється в діапазоні від 4,9 до 5,2 кВт / кг і залежить від характеристик використовуваного для виробництва пелети сировини. Для наших розрахунків візьмемо середній показник, що дорівнює 5 кВт / кг.


Розрахунок теоретичних витрат паливних пелет


Отримати приблизне значення необхідного обсягу пеллет для щомісячного обігріву будинку площею 100 м2 можна шляхом виконання покрокових дій:

 • Визначимо скільки енергії, отриманої від спалювання 1 кг палива, витрачається на нагрів. Для цього помножимо середній показник теплоти спалювання пелет на ККД агрегату і розділимо отримане значення на 100:

5 × 80 / 100 = 4 кВт/кг

 • Тепер розрахуємо, скільки пелет потрібно спалити в котлі з ККД 80% для того, щоб отримати не менше 1 кВт тепла. Ось формула:

1/4 = 0, 25 кг.

 • Протягом опалювального сезону погода, як і температурні значення, періодично змінюються. При використанні показника питомого споживання теплової енергії в розмірі 10 кВт на 100 м2 передбачається, що на вулиці стоять самі морозні дні. Якщо говорити про повну загальну середню сезонному значенні, швидше за все ця цифра складе не більше 5 кВт на годину. Розрахуємо показник, що витрачаються на добу:

5 × 24 = 120 кВт

Якщо говорити про місяць: 120 × 30 = 3600 кВт.

 • Наступна дія - визначення кількості пелетів в кг, необхідне для обігріву приміщення площею 100 квадратних метрів протягом місяця. Для цього показник витрати теплоносія множимо на отримане вище значення, що характеризує кількість енергії:

3600 × 0,25 = 900 кг

Таким чином, для обігріву житлового будинку або комерційного приміщення загальною площею 100 м2 буде потрібно 900 кілограмів пеллет. Якщо врахувати, що середня тривалість опалювального сезону в Україні становить 6 місяців, можна розрахувати орієнтовні витрати на весь період: 900 × 6 = 5 400 кг пеллет або 5,4 тонн палива.

Наскільки точний розрахунок?

Відразу хотілося б відзначити, що отримана в результаті наших обчислень цифра носить більше теоретичний характер. Так, згідно з простих арифметичних дій на обігрів будинку площею 100 м2 вам буде потрібно приблизно 30 кг паливних гранул на добу. Але реальні показники можуть відрізнятися від цих цифр як в меншу, так і в більшу сторону. Все тому, що є багато факторів, що впливають на фактичні витрати пелетних гранул. З практики на приміщення квадратурою 100 м2 йде від 15 до 60 кг палива щодня.

Якщо ви хочете зробити реальний розрахунок споживання, варто максимально точно визначити потребу приміщення в обігріві. І ще - враховуйте при цьому такі параметри як характеристики пелет, клімат в регіоні і показник ефективності роботи самого теплогенератора.

Порада. Плануючи покупку пеллетного котла, рекомендуємо ознайомитися з відгуками реальних користувачів в інтернеті. Вивчіть інформацію від людей, які вже використовують даний вид опалювального обладнання, та оцініть об'єктивні думки.


Фактори, що впливають на витрату палет


Є кілька параметрів, що визначають фактичне споживання пеллет. До них відносять:

 • регіон знаходження приміщення і клімат в ньому;
 • показники температури;
 • потенційні втрати тепла в будинку;
 • рівень вологості;
 • якість пелет;
 • розташування приміщення щодо сторін світла;
 • частота провітрювань приміщення.
 • потужність теплогенератора.

Найкращий спосіб дізнатися кількість пелет, необхідних для опалення житлового будинку - особиста практика. Приймайте до уваги формули теоретичного розрахунку, враховуйте супутні фактори і знаходите свою ідеальну формулу для підтримки комфортних температур.

Переваги пелетних котлів очевидні - вони допомагають зберегти тепло і позбавляють власників будинків від необхідності регулярно розпалювати паливо. За наведеною вище формулою ви можете розрахувати кількість гранул, необхідних для обігріву. Але при цьому враховуйте, що реальні цифри можуть змінитися. І головне правило - не економте на якості пелет, адже дешеві енергоносії можуть містити домішки, а значить - знижувати ефективність спалювання палива. В цьому випадку спроба зберегти кошти обернеться зайвими фінансовими витратами. Вибирайте правильні способи опалення та надійні компанії!

Спецпропозиція

Орієнтуючись на довгострокову співпрацю, ми пропонуємо спеціальні умови постачання паливних пелет.

Детальніше про спецпропозиції та знижки Ви можете дізнатися оформивши заявку.

Оформити замовлення