По теплотворності спалювання 1 кг паливних гранул можна порівняти з півлітром дизельного палива і становить 5 кВт/год. Якщо порівнювати з дровами, то за рахунок високої густини гранул їх згоряння відбувається набагато ефективніше і продуктивніше, виключаючи можливість самозаймання. Крім цього, очищення золи можна проводити набагато рідше, скоротивши цей процес до одного разу на тиждень. При використанні гранул як паливо зменшується викид вуглекислого газу в атмосферу, що веде до зменшення парникового ефекту.
Поради щодо встановлення пелетного котла
Встановлення пелетного котла вимагає дотримання деяких правил, завдяки яким вдасться уникнути можливих переробок у процесі його експлуатації:
- доцільніше проводити установку котла в окремому приміщенні, наприклад, підвалі або прибудові;
- покриття для підлоги в котельні повинно бути виконане з керамічної плитки або бетону;
- у приміщення, яке використовуватиметься як котельня, має бути достатньо вільного місця для можливості проведення ремонту та обслуговування котла;
- приміщення має бути сухим, добре провітрюватися, з постійною температурою в межах +100С.
Важливим показником для будь-якого виду котельного обладнання є його ККД. Для того щоб більш ясно уявляти коефіцієнт корисної дії пелетного котла, проведемо його порівняння з іншим обладнанням, що використовується для опалення будинку. Так ККД деревини знаходиться в межах 35%, природного газу - 87,1%, електричної енергії становить 97%, а гранул, що спалюються в межах від 86% до 93% залежно від моделі котла на пелетах.
Автоматичний режим керування пелетного котла
Зберігання пелетних гранул проводиться в бункері, що окремо стоїть, який пов'язаний з камерою згоряння. Автоматика дозволяє встановити тижневу програму подачі гранул в котел. Крім цього, автоматика за встановленою програмою включатиме або вимикатиме пальник, що дозволяє економити витрату палива та підтримувати заданий температурний режим залежно від часу доби. Керування можна виконувати або за допомогою дистанційного пульта, або використовуючи кнопки на дисплеї.
Бункер об'ємом від 200 до 300 літрів забезпечує безперервну роботу казана протягом трьох днів. Для безперебійної роботи середнього за потужністю котла в межах 25 кВт, добова ГОДИННА норма становить 5 кг. Можна зробити встановлення зовнішнього бункера, що дозволить набагато збільшити обсяг завантаження пелет, тим самим збільшивши час роботи котла без вашого втручання. За роботу пальника відповідає система управління, гранули в камеру згоряння подаються малими партіями, що унеможливлює перегрівання. Якщо потрібно вимкнути котел, то після натискання функціональної кнопки його робота автоматично припиниться через 5-10 хвилин, що потрібне для повного згоряння пелет завантаженої партії.
Екологічна безпека пелетних казанів
Завдяки особливій конструкції пелетних котлів, екології вашого приміщення нічого не загрожує. Вони контур, через який здійснюється подача повітря для повного згоряння палива, розташований окремо від контуру, за допомогою якого здійснюється обігрів приміщення. За рахунок такої конструкції не відбувається «вигоряння» кисню і тому ви завжди почуватиметеся комфортно. Деякі користувачі додатково здійснюють забір повітря з котельного приміщення, тим самим осушуючи та провітрюючи його. Крім цього, до переваг котла на пелетах належать такі фактори:
- енергозберігаючий вентилятор, що виробляє мало шуму, здатний забезпечити рівномірну ефективну циркуляцію теплого повітря;
- низький рівень споживання електроенергії, в межах 60 Ватт, для роботи автоматики та вентилятора;
- невеликий обсяг золи та сажі, в порівнянні з твердопаливними котлами на дровах;
- корпус котла не нагрівається, тому він абсолютно безпечний для тварин та маленьких дітей;
- здійснення автоматичного завантаження палива із бункера;
- інтелектуальна система управління, таймер та термостат здійснюють контроль та забезпечують безперервну роботу котла в залежності від встановленої програми.